kurs nauki jazdy

Podobne podstrony
 
Widzisz posty znalezione dla hasła: kurs nauki jazdy
Temat: Lekcja w tramwaju
[Gazeta Pomorska]

Lekcja w tramwaju

      Miejskie Zakłady Komunikacyjne prowadzą kurs nauki jazdy dla
przyszłych motorniczych. Biorą w nim udział głównie pracownicy firmy.
      Teraz na ulicach Bydgoszczy coraz częściej można zobaczyć tramwaje z
tablicą nauki jazdy. - Ostatnio mam pecha. Gdy stoję na przystanku, niemal
zawsze podjeżdżają tramwaje z "elką" - opowiada bydgoszczanin. - Trochę mnie
to denerwuje. Dlaczego przedtem ich nie widziałem? Czy kursów nauki jazdy
nie można organizować systematycznie?
      Jak dowiedzieliśmy się w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych, kurs
organizowany jest w tym roku tylko jeden raz. Uczestniczy w nim około 15
osób. Ponad połowa to pracownicy techniczni MZK, którzy muszą się
przekwalifikować. Kurs rozpoczął się w lutym i potrwa do maja.
(2001-03-29)

Ewa Abramczyk

TarhimdugurthTemat: Lekcja w tramwaju


[Gazeta Pomorska]

Lekcja w tramwaju

      Miejskie Zakłady Komunikacyjne prowadzą kurs nauki jazdy dla
przyszłych motorniczych. Biorą w nim udział głównie pracownicy firmy.
      Teraz na ulicach Bydgoszczy coraz częściej można zobaczyć tramwaje z
tablicą nauki jazdy. - Ostatnio mam pecha. Gdy stoję na przystanku, niemal
zawsze podjeżdżają tramwaje z "elką" - opowiada bydgoszczanin. - Trochę mnie
to denerwuje. Dlaczego przedtem ich nie widziałem? Czy kursów nauki jazdy
nie można organizować systematycznie?


Boze, w tej Bydgoszczy ludzie na prawde nie maja wiekszych problemow?

WILQTemat: Kurs nauki jazdy kat. A
Czy w Nidzicy prowadzi ktoś kursy nauki jazdy kategorii A? Jeśli tak to kto i gdzie go szukać? A jeszcze lepiej czy ktoś w naszym mieście porowadzi kursy zarówno kat. A jak i B? I czy jeśli ktoś chce zapisać się na obydwa kursy "za jednym zamachem" to koszt jest mniejszy niz byłby w przypadku dwuch oddzielnych kursów?

Tak, wiem, same pytania Ale jeśli ktoś ma informację na ten temat proszę o odpowiedź.

PozdrawiamTemat: Kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych w Gliwicach
Drodzi forumowicze!
Mamy dla Was propozycje: Jeśli znajdą się chętne osoby niepełnosprawne chcące zrobić kurs nauki jazdy kat.B to my idąc na przeciw waszym oczekiwaniom przystosujemy samochód i podejmiemy się szkolenia osób niepełnosprawnych. Jaśli takowe osoby sie do nas zgłoszą to my do 2 tygodni urachamiamy takie kursy dla osób z dysfunkcjami kończyn
Temat: U W A G A ! Wakacyjny kurs nauki jazdy!
Zapraszamy na kolejny kurs nauki jazdy kat. B. Spotkanie organizacyjne 3 lipca 2009 roku w sali wykładowej ("stary szpital" II pietro) o godz. 16.00.
Zadzwoń lub zgłoś się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej:
www.oskhubert.pl - oddzwonimy.
Zapraszamy!Temat: Nauka jazdy Polonezem
Widziałem dziś naukę jazdy Poldkiem, jednym z najstarszych, 2ga buda od początku produkcji - klasyczne, podwójne światła z przodu , model z dodatkowy okienkiem za tylnymi drzwiami.


Ciekawi mnie, któż też chce się uczyć jeździć takim bolidem...Ja rozumiem, że być może jazdy Poldasem mogą być ciut tańsze (choć niekoniecznie), ale to dość toporny bolid, a poruszanie się nim niesie ze sobą niespotykane nigdzie indziej wrażenia i emocje .
A może ktoś kupił Poldka i gdy przekonał się, że to prowadzenia tej gabloty nie wystarczy kurs nauki jazdy jakimś tam Chevroletem czy Puntem, musiał dokupić dodatkowe jazdy:)Temat: Praktyczny kurs dokształcający

... tak aby osoba nadzorujaca mogla w kazdej chwili w nich rowniez uczestniczyc lub sprawdzic czy sie odbywaja.

Zapisy o kontroli to fikcja. Jeszcze nie widziałem, żeby ktokolwiek od starosty się ruszył i skontrolował kurs nauki jazdy. Zresztą gdyby się ruszyli, to musieliby pewnie zamknąć większość OSK

Jeszcze wracając do sprawy. Czy ktoś się orientuje, jaki byłby podział kompetencji pomiędzy instruktorem nauki jazdy a instruktorem techniki jazdy? Czy instruktor nauki jazdy mógłby szkolić osoby na przykład na trolleyach lub uczyć jak wyprowadzić samochód z poślizgu?Temat: KURS NAUKI JAZDY KAT B
O.S.K. "MILENA"(gimnazjum SIECHNICE TEL. 606302841 )ORGANIZUJE W LUTYM KURS NAUKI JAZDY KAT. B NA SAMOCHODACH FIAT PANDA RENAULT CLIOTemat: zakaz postoju i zatrzymywania
1. JAK JEST ZAKAZ POSTOJU TO MOżESZ SIę ZATRZYMAć NA MNIEJ NIż 60s.

2. TAK CHYBA żE ZNAKI MóWIą INACZEJ (pod znakiem tabliczka "nie dotyczy pobocza" bądź inna w tym sensie)

3. Jeżeli niema linii to tak jakby była przerywana.
Jeżeli jest linia ciągła to oznacza że nie możesz:
-przekroczyć jej,
-najechać na nią
-zatrzymać się na jezdni (chyba że zepsuje Ci się auto i odpowiednio to oznaczysz; światła awaryjne + trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości);

PS

Kolego takie rzeczy są omawiane na kursach nauki jazdy, więc proszę się wybrać na kurs nauki jazdy lub kurs doszkalający.Temat: Ośrodki nauki jazdy dla niepełnosprawnych

Pierwszy whistorii Kielc kurs nauki jazdy samochodem dla niepełnosprawnych organizuje miasto. Może liczyć na dofinansowanie i specjalny pojazd.
Pomysłodawczynią i odpowiedzialną za organizację jest Anna Sowa, pełnomocniczka prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych. Sama porusza się na wózku. -W naszym mieście mamy 30 tys. osób niepełnosprawnych, w tym 5 tys. wózkowców. Dla takiej armii warto zorganizować kurs prawa jazdy - podkreśla Sowa.
Dotychczas inwalidzi, którzy chcieli się nauczyć jeździć dostosowanym do ich potrzeb samochodem, musieli korzystać z kursów np. w Gliwicach czy Warszawie.
-Mam nadzieję, że kurs ruszy jeszcze w tym roku -mówi Sowa. Według niej prowadzenia zajęć może się podjąć praktycznie każda szkoła jazdy. -Przy okazji instruktorzy zdobędą nowe doświadczenie -dodaje. Twierdzi, że są duże szanse na sfinansowanie przynajmniej części kosztów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Chętni mogą zgłaszać się do Sowy - Urząd Miasta, ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. 041 367 65 28, tel. kom. 607 455 574, w poniedziałki w godz. 13.30-17, w pozostałe dni 12-15.30.


Gazeta Wyborcza (9.7.2007)Temat: NAUKA JAZDY
Witam mam do zaoferowania dla Państwa kurs nauki jazdy na samochodzik i motorek. Dla mieszkańców osiedla Zielone Zacisze jest cena 1200 zł za samochodzik i 1050 zł za motorek oraz jazdy doszkalające na samochodzik 40 zł za godzinkę dla tych co nie maja prawka i co się doszkolić już je posiadając. Normalna cena za kurs jest 200 zł większa i o 10 zł za DOSZKALANIE. Szkoła znajduje sie na ul. Żurominskiej 4 za Restauracją Kacperek i sklepem Marcpol w liceum im. Czarnieckiego. Prowadzę także kursy weekendowe. Jazdy w godzinach 7 nawet do 23. Lekarz na miejscu 70 zł. Do kursu dodaję gratis 3 książki i płytę CD z testami. Raty 0%. Zapraszam.

[ Dodano: 2008-08-31, 20:25 ]Temat: Prawko za granicą
Od 16 lat w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, możesz robić tylko prawko tymczasowe (.Provisional Driver License for Minors). Niestety jest ono nie wymienialne w Polsce.

Aby otrzymać Tymczasowe Prawo Jazdy należy spełnić następujące warunki:

mieć ukończone co najmniej 16 lat
ukończyć kurs nauki jazdy
od co najmniej 6 miesięcy posiadać "Zezwolenie na jazdę szkoleniową"
posiadać podpisane przez rodziców oświadczenie o ukończeniu (we własnym zakresie) programu szkoleniowego do nauki "Rodzic - Nastolatek" (odpowiednie materiały do programu dostępne są w ośrodkach szkoleniowych)
ukończyć co najmniej 50 godzin praktycznej nauki jazdy (z czego 10 musi odbyć się nocą)
pomyślnie przejść egzamin praktyczny
Dodatkowymi ograniczeniami Tymczasowego Prawa Jazdy są:

przez 6 miesięcy od jego otrzymania kierowcy musi towarzyszyć opiekun w wieku co najmniej 25 lat posiadający ważne prawo jazdy jeżeli prowadzi się samochód pomiędzy 24:00 a 5:00 lub jeśli przewozi się osoby poniżej 20-go roku życia.
w ciągu drugich sześciu miesięcy od jego otrzymania kierowcy nadal musi towarzyszyć co najmniej 25 letni posiadacz prawa jazdy , wolno już natomiast samodzielnie przewozić osoby poniżej 20-go roku życia w godzinach od 5:00 do 24:00.Temat: Projekt rewolucyjnych zmian!!!
Panowie, jakbyście poczytali trochę dalej tą ustawę, to doczytalibyście sie, że taki rozszerzony kurs dla 16 latka z osobą towarzyszącą trwa najkrócej rok zanim bedzie zdawał egzamin państwowy..
Oczywiście osoba ubiegająca się o prawo jazdy kategorii B może rozpocząć jazdę z osobą towarzyszącą po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu wewnętrznego i otrzymaniu od ośrodka szkolenia kierowców zaświadczenia o dopuszczeniu do jazdy z osobą towarzyszącą, ale potem przez rok jeździ z tą osobą oznakowanym samochodem kwadratową nalepką barwy zielonej z białą literą "L". Samochód natomiast musi byc wyposazony w podwójne lusterka oraz w montowane fabrycznie w miejscu łatwo dostępnym od strony pasażera hamulec awaryjny i wyłącznik zapłonu.
Czyli tak jakby jeździł cały czas nauką jazdy przez rok czasu. Z tą róznicą, że nie z instruktorem tylko z przeszkolonym opiekunem.
Czyli cały kurs nauki jazdy takiego 16 latka do uzyskania prawa jazdy wynosi ponad rok czasu.Temat: Nauka jazdy / szkoła jazdy BMW - jest coś takiego?
Na poczatku listopada planujemy , razem z Mackiem Polodym zorganizowac kurs nauki jazdy dla posiadaczy BMW , takze z elemntami driftu (dla chetnych). W planach takze proba sprawnosciowa , moze wyscigi rownolegle.
Prawdopodobnie bedzie to na tym obiekcie http://www.testitrening.pl/
Kurs bedzie trwal jeden dzien natomiast mozemy zorganizowac nocleg w palacyku niedaleko obiektu , jesli ktos chce "podsumowac " kurs.
Orientacyjna cena na ten moment to ok 500 PLN , razem z jakims jedzonkiem.

Wszystkich chetnych prosze o wpisanie sie ponizej. Kurs i jego cena uzalezniony jest od ilosci osob. Wynajecie obiektu kosztuje majatek.

Pzdr Jakub GerberTemat: Eldar - szkoła nauki jazdy !
Zapraszamy na kurs nauki jazdy kategorii B.
Oferujemy szkolenia podstawowe, dodatkowe oraz uzupełniające.
Jazdy trasami egzaminacyjnymi! - Sprawdź, którędy możesz jechać na egzaminie !
Jazdy umawiane są w miejscu dogodnym dla kursanta ! - Instruktor przyjedzie po Ciebie, abyś swoją jazdę mógł rozpocząć już np. pod domem.
Gwarantujemy rzetelność nauczania!
Pomoce dydaktyczne GRATIS!
Możliwość rozłożenia opłaty za kurs na dogodne dla uczącego się raty!
Koszt kursu to tylko 990 zł !Temat: Zmiana cen jazd konnych
Witamy wszystkich naszych gości.
Niestety z nowym rokiem ze względu na wzrost kosztów utrzymania Ośrodka musimy od 05 stycznia 2009r. zmienić ceny naszych usług:
- jazda konna w zastępie 1 godz. 30 zł.,
- jazda konna indywidualna 1godz. 60 zł.,
- karnet 10 jazd w zastępie - 250 zł.,
- karnet 10 jazd indywidualnych - 500 zł.,
- kurs nauki jazdy konnej 20 godzin - 400 zł.,
- nauka jazdy indywidualna 1/2 godz. lonża - 30 zł.

Dodatkowo informujemy, że od 01.02.2009r. rozpoczynamy świadczyć usługi w zakresie hipoterapii:
- jednostka zajęć hipoterapeutycznych dla klientów indywidualnych - 10zł.,
- jednostka zajęć hipoterapeutycznych dla klientów instytucjonalnych - do ustalenia.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług, życząc sukcesów jeździeckich w 2009r.

Asia i Jurek
Temat: WYNIKI EGZAMINóW ZAWODOWYCH
Kierowcą pojazdu samochodowego mogą być osoby spełniające następujące wymagania kwalifikacyjne:

1) Ukończyć kurs nauki jazdy w szkole nauki jazdy;
2) Zdać egzamin na prawo jazdy potwierdzający nabycie niezbędnych umiejętności

Potwierdzeniem ukończenia szkoły jest świadectwo;
Potwierdzeniem zdanego egzaminu jest "Prawo jazdy"
Kiedyś absolwent technikum oprócz świadectwa otrzymywał dyplom. Teraz jest identycznie, tylko tyle, że zamiast dyplomu jest "egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe".
Jestem przekonany, że w dobie istniejących setek szkół uczących techników bhp (państwowych, prywatnych i społecznych) konieczne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu wykształcenia i przygotowania zawodowego absolwentów technikum bhp.
Niedawno do domu przyniesiono ofertę prywatnej szkoły mającej w ofercie szkolenie techników (nie było tam technika bhp) Traf chce, że to w tym samym budynku i na tym samym piętrze gdzie jestem raz w tygodniu przez 8 godzin. Ta szkoła to jest jeden gabinet i jedna salka z tablicą,, rzutnikiem, ekranem, stałami i 12-ma krzesłami!
Absolwenci tej szkoły pewnie tez będą musieli potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe w podobnym egzaminie. Ciekaw jestem jaką będą mieli skutecznośćTemat: Kolejny tragiczny wypadek, panowie noga z gazu!


takie fotki powinni pokazywac na kursach prawa jazdy, a u nas nawet pierwszej pomocy nie ucza na tych glupich kursach, ani opanowania auta w poslizgu, masakra, a instrutorzy tez sa beznadziejni. Np. w skandynawi obowiazkowo czlowiek przechodzi kurs jazdy np. w lesie po sniegu i trenuja poslizg kontrolowany, to jest dopiero kurs nauki jazdy samochodem

bo to jest Polska im tylko zależy żebyś umiał jechac przed siebie no i nieraz zaparkować a i czepiają sie o jakieś głupoty zamiast nauczyć jeździć i opanowywać samochód
PZDRTemat: PRAWO JAZDY PO POLSKU
WPISUJCIE SIE A JAK SIE UZBIERA GRUPA MINIMUM 10 OSOB TO PRZYJADE W DO YORKU I ZORGANIZUJE KURS NAUKI JAZDY PO POLSKU

Jestem instruktorem nauki jazdy posiadajacym angielskie uprawnienia.

Pozdrawiam serdecznie
Janusz
0-7594-365-370
naukajazdyuk@wp.pl

ZAPRASZAM !!!Temat: Prawo jazdy we Wrocławiu?...

Witam.

Mam zamiar podjąć kurs nauki jazdy we Wrocławiu. Wiele firm
oferuje swe usługi, dlatego nie wiem, na którą się zdecydować.
Dlatego chciałbym prosić Was o jakieś rady... Gdzie się wybrać?
Których instruktorów polecacie?

TIA, pozdrawiam - Glasser


Idz bo "Bezpiecznego Ruchu" - a tam dorwij instruktorke Barbare
Buczek - bardzo sie ciesze, ze z nia mialem nauke jazdy - i mozna z
nia pozartowac i pogadac i bardzo dobrze uczy (z placykiem nawet
problemow nie mialem zadnych). Nie krzyczy, nie bije, wszystko na
spokojnie, bardzo cierpliwa i wyrozumiala i jak cos zle zrobisz to
najwyzej powie jak do dziecka "ojjj tu mielismy sie zatrzymac" itd...
Chetnie bym sobie jeszcze pojezdzil tak na L-ce bo to byly fajne czasy
:-)))

Bezpieczny Ruch - ul.Ulanowskiego 10a, rok temu mieli tel.361-57-49
teraz moze tez taki maja - godz.9:30 - 17:00
Nowowiejska 48 - tel. (rok temu) 3210-260 w.27 - godz.10:00 - 16:00.

Temat: Kolejny tragiczny wypadek, panowie noga z gazu!

Kurde, nie tak dawno gdzieś wyczytałem wypowiedź jakiegoś kolesia, który ma za miesiąc zdawać na prawko i szuka sobie fury. Jego wybór padł na e-32 750 lub 740- bo mu się osiągi podobają. Żóltodziób+2 tony+stadnina rasowych konisiów= strach pomyśłeć co. Jak gdzieś trafię na jego ślad to mu te fotki wyślę- może coś sobie pomyśli....
takie fotki powinni pokazywac na kursach prawa jazdy, a u nas nawet pierwszej pomocy nie ucza na tych glupich kursach, ani opanowania auta w poslizgu, masakra, a instrutorzy tez sa beznadziejni. Np. w skandynawi obowiazkowo czlowiek przechodzi kurs jazdy np. w lesie po sniegu i trenuja poslizg kontrolowany, to jest dopiero kurs nauki jazdy samochodemTemat: "wielka ściema"
No i jak się fajnie zrobiło ;-D
Temat rzeka, te egzaminy i kursy , chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że mimo tego , iż kurs nauki jazdy jest prowadzony w kierunku zdania egzaminu, a nie praktycznej nauki jazdy, a sam egzamin wg. mnie sprawdza co najwyżej odporność psychiczną , kandydata na kierowcę.
To nikt z tym nic nie robi, a krew się leje po drogach...............
Tak , tak TIR'y też robią wypadki, zgoda ale mnie to nie dziwi , bo jeśli młody kierowca po kursie parkowania wsiada w 400 konne auto i nie ma w nim pokory,bo przecież on umie jeździć, tylko ognia , a zresztą osobówki ...................podobnie, na koniec mam apel nie wpychajcie się w luki między ciężarówkami, przynajmniej nie w ostatniej chwili,
Szerokiej drogi Miszcz
p.s. udzielając się na tym forum ,nie mam zamiaru nikogo )obrazić, czy zrobić przykrość. natomiast na brak szacunku do egzaminatorów nic nie poradzę, chyba ,że będzie to pan z 25 letnim stażem za kólkiem, to wtedy szacun , a tak to ......Temat: Jakie są poziomy nauki jazdy konnej?
Aaa i chciałam jeszcze Was przeprosić że nie napisałam więcej o sobie ale nie potrafie znależć działu "autoprezentacja".Dlatego jeżeli pozwolicie napisze tutaj nieco o sobie
Koniki budziły moje zainteresowanie juz od najmłodszych lat.Los okazała sie dla mnie na tyle łaskawy że pare lat temu moj kochany wujek zakupił śliczną klacz Diankę (konik polski) i jej wiernego przyjaciela osiołka Igora.Od tego czasu stadko znacznie sie powiekszyło Dianka jest pierwszym konikiem na którym "nauczyłam" sie jeżdzić i pierwszym z którym tak bardzo sie zaprzyjażniłam.Ufamy sobie bezgranicznie.Dianka nie przepada za siodłem i innymi sprzętami dlatego jeżdżę na oklep i myśle że dopiero wtedy tak naprawde ma sie kontakt z koniem, ale to tylko moje zdanie;)Każdy lubi co innego.Już długo jeżdże ale stwierdziłam że chce wiedzieć jeszcze więcej dlataego zapisuje sie na kurs nauki jazdy konnej.Temat: Prawo jazdy
Ja kurs nauki jazdy odbywalem przez wakacje 1993 r. Do wyboru mialem 2 szkoly. Wybralem ta "wieksza". Zdawalem 3 kategorie wiec pracowalem z 3 instruktorami:
- jeden chcial wszystkiego uczyc od podstaw i dokladnie,
- drugi w podstawami sie nie zajmowal ale jak byly watpliwosci to zawsze pomagal,
- a trzeci wywozil mnie na plac, instruowal a potem sobie sam jezdzilem nawet przez 3-4 godz.!
Na egzaminie, paradoksalnie, za pierwszym razem zdalem kategorie z ktora sam sie musialem meczyc (czyli ten trzeci instruktor).
Obecnie nie planuje robic prawa jazdy. Moze na autobus albo wozki widlowe ?Temat: Nauka jazdy z tatą?
Bardzo dobry pomysł. Ja osobiście wspominam swój kurs nauki jazdy jako nocny koszmar i to nie dlatego że byłem tak słabym uczniem. Panowie właściciele - instruktorzy - z firm "Bronisław i spółka" będą musieli stać się milsi aby zdobyć klientów.

Marzy mi się jeszcze coś takiego, o czym słyszałem od znajomej mieszkającej w Chicago. Ona po zdaniu teorii i nauce jaką odebrała od ojca, egzamin zdała po prostu przed policjantem drogówki. Wsiadł z nią do samochodu, pojeżdźił po mieście i już - tadam! Zdała ! Ciekawe co na to powiedzieliby nasi nieprzekupni egzaminatorzy z równie nieprzekupnych ośrodków egzaminacyjnych .Temat: Skoki narciarskie

żąd
Piochu słownik duzo nie kosztuje

e tam ja sie nie boje ( ) o skoki w Zakopcu
gorzej bedzie jak sie powywracaja wszyscy na sypiacym sie mamucie w Vikersund
a tak na marginesie
We wtorek, 9 stycznia Gregor Schlierenzauer oraz Mario Innauer - jego kolega z klubu SV Innsbruck-Bergisel - odebrali nagrody w postaci bonów na kurs nauki jazdy. Otrzymali je z okazji swoich 17-stych urodzin. Przypomnijmy, iż obaj skoczkowie swoje święta obchodzą w styczniu. Schlierenzauer - siódmego, natomiast Innauer - 10-ego. Prezenty ufundowała austriacka Szkoła Nauki Jazdy Tirox w Innsbrucku.Temat: Wspomaganie
Jak sie pompa wlacza to tak bedzie, w kazdym aucie tak jest jakbys w Pasku mial takie wspomaganie to tez by tak bylo z ta roznica, ze jak dokrecasz do konca to pasek sie pali, a tu tego nie ma

Mi to wcale nie przeszkadza, kierownica chodzaca jak w Punciawce jest fajna na kurs nauki jazdy, a nie do jazdy. W koncu kiedys jezdzili autami bez wspomagania i bylo dobrzeTemat: paranoja polskiego prawa


Dla porownania: Prowincja Ontario w Kanadzie widzi to tak:

Masz 16 lat - idziesz zdac prosciutki test teroretyczny (40 pytan)
i dostajesz prawo jazdy uprawniajace Cie do samodzielnego
prowadzenia samochodu =pod nadzorem= osoby posiadajacej
prawo jazdy od minimum 4 lat (w praktyce rodzica).
Czyli uznali, ze obecnosc mamy czy taty na siedzeniu obok
najlepiej utemperuje rajdowe zapedy latorosli. Acha, i wszyscy
w aucie musza byc calkowicie trzezwi.

Po roku takiego 'terminowania' mlody czlowiek idzie na
egzamin praktyczny, po ktorym moze zaczac jezdzic juz
bez mamy ani taty, ale za to z roznymi ograniczeniami
dotyczacymi miesca (nie po autostradach, czyli tylko
do 80km/h), czasu (nie w nocy) i sposobu (wszystkie
pasy zapiete, zero alkoholu w aucie).
Ten stan trwa przez nastepny rok, po ktorym nastepuje
ponowny, ostrzejszy egzamin praktyczny. I dopiero po zdaniu
tego drugiego egzaminu mlody czlowiek otrzymuje 'pelne'
prawo jazdy.

Ciekawostka jest, ze w czasie tego drugiego 'terminowania'
wiekszosc mlodych ludzi =dobrowolnie= idzie na licencjonowany
kurs nauki jazdy. Zachety sa dwie: 1) po ukonczeniu takiego kursu
mozna skrocic sobie ten drugi rok do osmiu miesiecy (a mlodzi
sa zazwyczaj niecierpliwi...) i 2) ukonczenie takiego kursu daje
znaczace znizki w ubezpieczeniu samochodu.

Jak widac, panstwo nie musi byc super restrykcyjne
- wystarczy ze odda sprawy edukacji samochodowej
w rece rodzicow. Inna rzecz, na ile ci rodzice sa
odpowiedzialni...


dobry system

Temat: DOPŁATA DO KURSU - CZY SŁUSZNIE ???
Witam

Pod koniec stycznia 2008 roku zapisalem sie na kurs nauki jazdy w jednym z warszawkich OSK. W dniu zapisu zostałem poinformowany o jego cenie (1160 zł łącznie z badaniami lek.). Cena taka widniała również w cenniku zamieszczonym na stronie www ośrodka. Płatności uregulowałem przed przystąpieniem do części praktycznej (jazdy).
OSK w którym się szkoliłem w trakcie trwania mojego kursu zmienił auta szkoleniowe (corsa -> yaris), informacja taka widniała na stronie www ośrodka jeszcze prze moim przystąpieniem do kursu.

Podczas jazd (w okolicach 15 godziny) zostałem poinformowany przez mojego instruktora, że musze dopłacić ponad 300 zł ze wzglęgu na zmianę samochodów. Dodatkowych płatności oczywiście nie uregulowałem, gdyż wg moich informacji konsument, który uprzednio został poinformowany o cenie produktu/usługi oraz dokonał wpłat w oczekiwanej wysokości, nie ma obowiązku pokrywać ewentualnych zmian w cenie.

Kurs ukończyłem, jednak ośrodek nie chce mi wydać dokumentów, które są niezbędne przy zapisie na egzamin, dopuki nie ureguluje dopłaty.

Czy wg Was takie praktyki są właściwe, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ?? i co dalej z tym fantem zrobić ??

Z góry dziekuje za wypowiedzi.Temat: Prawo Jazdy
Witajcie forumowicze
W dniu 11 listopada o godzinie 9.00 rusza niepowtarzalny kurs nauki jazdy w Lanette Akademia Bezpiecznej Jazdy. Założeniem kursu jest aby w długi weekend listopadowy przeprowadzić cały kurs teoretyczny z zakresu prawa o ruchu drogowym. Jeśli macie ochotę zrobić kurs kat. B szybko i tanio to zapraszamy właśnie do nas .
Więcej szczegółów pod numerem tel. 234-82-35 w godz. 10-18 lub na naszej stronie internetowej www.abj.gliwice.pl, zapraszamy Was również osobiście do naszej siedziby w Gliwicach ul. Chorzowska 4.
Sprawdź Nas i Nasze cenyTemat: Prawo Jazdy

ABJ, jaki jest koszt kursu i ile gdzin jest do spędzenia za kierownicą ?? Nie do końca się orjętuję jakie teraz są wymagania na prawko

Kurs nauki jazdy obejmuje 30 h (lekcyjnych) wykładów i 30 h (zegarowych) jazd!
W cenie kursu w ABJ Lanette :

- badania lekarskie
- materiały dydaktyczne
- jazdy Subaru Impreza oraz na płycie poślizgowej i trolley`ach
- wykłady multimedialne

Cena kursu 1199,00 PLN

Istnieje możliwość rozłożenia ceny na raty wewnętrzne lub za pośrednictwem banku.
Zapraszam po szczegóły do nas na Chorzowską 4.

Wymagania są proste:

18 lat ( 3 miesiące przed 18 urodzinami za zgodą rodziców )

DLA PRZYPOMNIENIA : Forumowicze mają 50 PLN zniżki !! proszę podać nick przy zapisieTemat: WRESZCIE - PRAWO JAZDY OD 21 lat !!!!!!!!!


Ktos nie potrafiacy sie uporac z egzaminem na prawo jazdy przy trzech podejsciach,powinien byc odsuniety od dalszych prob zdawania i odeslany na kolejny,poszerzony kurs nauki jazdy.Wydawanie praw jazdy po trzecim,dziesiatym czy jeszcze kolejnym egzaminie,doprowadza do smierci na drodze, nieumiejetnosci samodzielnego myslenia.

Jesli ktos sie nie godzi z moim zdaniem,trudno.Prawo jazdy, to glejt dla kierowcy,nie dla chuligana czy tez bandziora drogowego.Zyje 65 lat,zawodowo za kierownica juz 47,widzialem juz niejednego kamikadze za kierownica i nieboszczyka w kwiecie wieku.

Przeciez nie kazdy zyjacy Polak musi miec prawo jazdy.

miasta.gazeta.pl/plock/1,35710,5449127.htmlTemat: Najgorsze szkoły jazdy w Krakowie

Witam,
w najbliższym czasie mam zamiar zapisać się na kurs nauki jazdy kat.A.
Problem w tym, że nie wiem jaką szkołę wybrać.
Prawo jazdy kat.B mam prawie 10 lat więc znam przepisy (oczywiście zawsze trzeba się doszkolić przed egzaminem) oraz umiem jeździć na motorze (jeżdżę ponad rok czasu).
Problem w tym, że jestem z Wieliczki i pracę kończę codziennie do 18:00.
Prawie od razu zdecydowałem się na "SZKOŁĘ JAZDY pana Andrzeja Piergiesa" (filia w Wieliczce) ale po przeczytaniu opinii o tej szkole nie wiem czy jest to dobry wybór.
Plusem jest to, że szkołę jazdy mam na miejscu.
Pytanie, czy warto wybrać tą szkołę, oraz czy instruktor od kat.A jest "normalnym człowiekiem".
Pozdrawiam.
Przepraszam, że piszę w tym temacie ale nie mogłem założyć osobnego tematu. Pokazuje się błąd forum.


i tak najgorszą szkołą jazdy w Krakowie jest formuła więc u piergiesa i tak będzie lepiej niż tam.Temat: nowa mgtonitka?
Jesli przekonala sie do jazdy - gratuluje!

Nie wynika z Twojego postu - czy zona posiada prawo jazdy kat. A?
Jesli nie, teraz wyslij ja na porzadny kurs nauki jazdy - zona mniej bedzie sie stresowac uwagami -gdybys mieszkal w W-Wawie polecilbym Ci jedno miejsce, ale mam nadzieje, ze i w Szczecinie sa miejsca gdzie z glowa ucza ludzi jazdy na moto.

Powodzenia w bezpiecznym zglebianiu tajnikow jazdy!Temat: Najgorsze szkoły jazdy w Krakowie
Witam,
w najbliższym czasie mam zamiar zapisać się na kurs nauki jazdy kat.A.
Problem w tym, że nie wiem jaką szkołę wybrać.
Prawo jazdy kat.B mam prawie 10 lat więc znam przepisy (oczywiście zawsze trzeba się doszkolić przed egzaminem) oraz umiem jeździć na motorze (jeżdżę ponad rok czasu).
Problem w tym, że jestem z Wieliczki i pracę kończę codziennie do 18:00.
Prawie od razu zdecydowałem się na "SZKOŁĘ JAZDY pana Andrzeja Piergiesa" (filia w Wieliczce) ale po przeczytaniu opinii o tej szkole nie wiem czy jest to dobry wybór.
Plusem jest to, że szkołę jazdy mam na miejscu.
Pytanie, czy warto wybrać tą szkołę, oraz czy instruktor od kat.A jest "normalnym człowiekiem".
Pozdrawiam.
Przepraszam, że piszę w tym temacie ale nie mogłem założyć osobnego tematu. Pokazuje się błąd forum.Temat: kurs dtp - gdzie szukac?


Suzkam kursu DTP ( jakas stronka www, lub ebook) od podstaw tj wszelkie
zasady przygotowywania publikajci pod rozne rodzaje druku, itp


_Zacznij_ od przeczytania wątku _sprzed_dwóch_dni_

PS. Twoje lenistwo jest wzruszające. :-P

PPS. Internetowy Kurs DTP będzie raczej równie wątpliwy jak
Korespodnencyjny Kurs Nauki Jazdy Samochodem Rajdowym.

Temat: Prawko!
ja dziesięć lat nie wiedzialem co to preciwskręt , i jeździlem
dziś wiem , i nie robi mi to różnicy. Jak chcę skręcić to skręcam i się na zastanawiam
czy to był przeciwskręt czy nie.
Dokładnie to goście z KSM mówili
Po prostu jedni są bardziej zdolni (wrodzone umiejętności czy cuś) i sami dojdą do właściwej techniki jazdy.
Natomiast pozostałych (np. ja), dla ich własnego świeżakowego bezpieczeństwa warto nauczyć podstawowych rzeczy, bo sami do tego być może nie dojdą. Czytanie książki tej czy innej pomoże, ale lepiej, jak ktoś pokaże na żywo, poprawi błędy itp.
Cytat: Takie male, niekoniecznie zwiazane z tematem, spostrzezenie z mojej strony - narazaja sie sami. Jezeli ktos idzie na kurs nauki jazdy na motocyklu i chce jezdzic, to jest to jego swiadomy, osobisty wybor.
Jestem innego zdania. Idąc na kurs i płacąc niemałe w końcu pieniądze oczekuję, że nauczą mnie wszystkiego co początkujący powinien umieć. I nie chodzi o to, czy cośtam się mądrze nazywa przeciwskręt czy nie, tylko o prawidłowe wchodzenie w zakręty. To jest w końcu podstawa bezpieczej jazdy.Temat: Prawo jazdy we Wrocławiu?...


Witam.

Mam zamiar podjąć kurs nauki jazdy we Wrocławiu. Wiele firm
oferuje swe usługi, dlatego nie wiem, na którą się zdecydować.
Dlatego chciałbym prosić Was o jakieś rady... Gdzie się wybrać?
Których instruktorów polecacie?


W liceum nr IX (tam, gdzie biegają z siekierkami - obok placu Dominikańskiego).

Jazdy - jeżeli jeszcze uczy, to pan Leszek na Corsie ...
Facet niesamowicie uczy - zdałem za pierwszym podejściem (no i większość
kursantów). Ogólnie jest b. szybki tok postępowania w tej szkole - jak
zaczynasz naukę, to już wiesz, kiedy masz egzamin ;-|

Temat: Jazda samemu autem - niemożliwość :(

Nie pisałam,że nic mi nie zrobią,tylko że nie zatrzymają,a to różnica.Wie co za to grozi i ja także.Jestem po kursie,czekam na egzamin i gdyby kiepsko szła mi jazda i mogłabym coś wywinąć nie jeżdziłabym.Wiem że nie jeżdze świetnie,może za kilka lat będę mogła tak powiedzieć,dlatego zamierzam ćwiczyć gdy tylko jest to możliwe.Obiecuje że postaram się łamać to prawo najkrócej jak się da.

Wybacz ale skończony kurs a zdany egzamin to nie to samo. Jak naranie masz zaświadczenie ze odbyłaś przymusowy kurs nauki jazdy ,który upoważnia Cie do przystąpienia do państwowego egzaminu mający na celu sprawdzić czy można świadomie dać Ci dokument , z którym czy to zima śnieg i noc , czy lato i słonce , możesz sama wyjechać na drogę. Skoro Twoj facet to policjant , możne podaj namiary i w razie W powołamy sie a niego , i tez nam nic nie zrobią .Napisze Ci na priw markę samochodu , kolor numery rejestracyjne itd.Poza tym częstym zjawiskiem jest ze kontrole robi np drogówka z województwa i twoj facet nic nie poradzi , jak Cie drapną to masz dwa lata z głowy na zdawanie egzaminów . Jak Twoj facet taki wpływowy , możne Ci prawko załatwi bez zdawania ?Temat: CARION...za i przeciw. Zapraszam do dyskusji.

[ 15.09.2004 od 10 - 17 koszt 160 euro + Vat .będzie może Wałęsa że taki koszt???
Kończyłeś może kurs Nauki Jazdy?
Jaki był koszt ? Ile trwał? I czy umiałeś jeżdzić ? Ile zarobiłeś na otrzymaniu Prawa Jazdy. Jaki jest koszt studiów? I Wałęsa nie przyjeżdża a ludzie płacą. Kończą i dochodów nie mają. Kazdy woli Dyplom Państwowy niż nauczyc sie wiedzy praktycznej. Bogaty ojciec powiedział to do R.K. w książce Szkoła Biznesu że na kurs szkoleniowy wydał ostatnie 200 $ które następnie pozwoliły mu zarobić miliony!!!
proszę nie porównywać kursów z których ludzie żyją do szkoleń MLM(jeśli Carion takim jest?)Przeczytaj książkę "Profesjonalny NETWORK MARKETING" Johna Bremnera , a tam stoi czarno na białym iż szkolenia w MLM mają być po kosztach własnych , bo dla mnie jeśli jest taka cena to organizatorzy szkoleń dla Carionu zarabiają na szkoleniach a nie na rozbudowie konsumentów a to juz nie MLM
Temat: Warszawa
Co do szkoły CROSSWORD nie polecam, masakra. Nie chodzi mi o instruktorów , bo to jedyny plus tej szkoły a mianowicie o właściciela który jest zwykłabym nie wychowanym chamem. Odnosi się do ludzi jak do śmieci. No chyba ze kursantka mu się podoba wtedy próbuje ja poderwać i udaje miłego. Nie wiem co chce tym osiągnąć. Może w domu musi sprzątać, gotować i na dodatek żona go bije a szkole chce odreagować. Prostak, któremu się wydaje ze jest Bogiem, bo inaczej nazwać go nie można. Doprowadził mnie wielokrotnie do takiego stresu ze nie byłem w stanie jeździć i balem się przychodzić na jazdy. Pomimo tego ze prosiłem o jazdy z konkretnym instruktorem pan R zawsze postawił na swoim i zapisywał mnie do wszystkich innych oprócz tego z którym chciałem i w godzinach jaki jemu pasowały. Kto chce jeździć 2 godziny z rzędu może o tym zapomnieć. Pan R zaczyna jazdy 10 min po pełnej godzinie i kończy tez wcześniej 10 min. Czyli jeździsz tylko 40 min. Myślę że robi to specjalnie żeby zaoszczędzić paliwo. Krytykuje człowieka na każdym kroku. Skoro zapisałem się na kurs nauki jazdy to chyba logiczne że nie umiem jeździć. Ale nie dla pana R. który zjadł wszystkie rozumy i wszystko wie. Skoro wszystko wie to czemu nie odpowiada na pytania które mu się zadaje. Odpowiedz brzmi ze powinieneś już to wiedzieć i tyle.
Podsumowanie. Nie polecam, nie polecam, nie polecam. Jest tyle szkół normalnych że bez problemu można się przenieść jak ktoś już wpadł do tej szkoły.Temat: Prawo jazdy we Wrocławiu?...


| Mam zamiar podjąć kurs nauki jazdy we Wrocławiu. Wiele firm
| oferuje swe usługi, dlatego nie wiem, na którą się zdecydować.

A czy ktos wie gdzie w internecie mozna znalesc testy na prawo jazdy?


nasz oddzial katowicki cos takiego kiedys zrobil:
http://wroclaw.naszemiasto.pl/prawo_jazdy-testy/?tt=360&ii=552&nn=1

tomek

Temat: rejestracja motoru

czytalem na pewnym forum ze gdy sie ma prawko kat. B , i jezdzi motorem bez prawa jazdy A, i ma sie wypadek czy kontrole drogowa to paly jedynie daja mandat karny 300zl, a OC normalnie wyplaca! Nie jest to potwierdzone zrodlo, ale jesli kogos interesuje temat to mozna sprawdzic. Gdybym to wiedzial wczesniej olal bym kurs nauki jazdy A, i tak gowno sie tam nauczylem.
Raczej malo prawdopodobne, moze chodzilo o motorower? ;)
Brak uprawnien do kierowania pojazdem czym jest nie posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii zawsze skutkuje byciem automatycznie sprawca wypadku. Podobnie jak jazda po pijaku. Nie wiem jak AC, ale z OC czyjegos nie dostaniesz nic..Temat: Prawo Jazdy
Jak wiadomo prawko to rzecz fajna i przydatna.
Wrociłem przed chwilą z pierwszego wykładu i jestem ciekaw ile w waszych miejscowościach, regionach kosztuje kurs nauki jazdy, bo jak wiadomo w przeciągu ostatnich 2-3 lat podrożał on jakieś dwukrotnie, i nie jest to mała suma(przynajmniej dla mnie), jestem ciekaw czy rozbieżności w jego cenie sa duże, jeśli ktoś ostatnio robił, robi kurs lub wie ile on kosztuje w waszym otoczeniu to niech napisze

Mnie kurs będzie kosztował 1150zł + lekarz(60zł) + egzamin(90kilka zł)Temat: Dwie sytuacje - jak to jest?
To, że Ty Ella tu napiszesz , że tak jest to nic nie znaczy.
Jakbyś była właścicielem tego parkingu i poinformowała wszystkich użytkowników tego parkingu (życzę powodzenia w poinformowaniu wszystkich) że taka a taka strzała tej wielkości i tego kształtu to jest twój znak drogowy i znaczy to a to i proszę o tym pamiętać i się stosować na moim parkingu to miałabyś ciut rację.
A że to tu napisałaś to nie znaczy, że wszyscy, co będą na ten parking wjeżdżać będą o tym wiedzieć.
Tak, że Ella musisz ustalić zasady ruchu zorganizować kurs nauki jazdy zgodny z tymi zasadami klientów przeegzaminować i wpuszczać na parking i to tylko tych z bumagą stwierdzającą że posiadają prawo jazdy po twoim parkingu no i wtedy spełnisz częściowo wymogi ustawy.
Dlaczego częściowo bo człowiek to nie maszyna w gąszczu różnorakich hm prywatnych przepisów łatwo może się zgubić.
A co jak będzie chciał wjechać na parking konkurencji to, to twoje wydane na parking Tesko prawo jazdy będzie obowiązywało czy nie.
Potrzebne inne to przecież konkurencja, nasz przeszkolony klient kupuje tylko u nas.

Ps. I nie tup nogą, bo to i tak nie pomoże... i nie mów że tak i już..... nie masz racji i przyjmij to z godnością.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.Temat: CARION...za i przeciw. Zapraszam do dyskusji.

[ 15.09.2004 od 10 - 17 koszt 160 euro + Vat .będzie może Wałęsa że taki koszt???

Kończyłeś może kurs Nauki Jazdy?
Jaki był koszt ? Ile trwał? I czy umiałeś jeżdzić ? Ile zarobiłeś na otrzymaniu Prawa Jazdy. Jaki jest koszt studiów? I Wałęsa nie przyjeżdża a ludzie płacą. Kończą i dochodów nie mają. Kazdy woli Dyplom Państwowy niż nauczyc sie wiedzy praktycznej. Bogaty ojciec powiedział to do R.K. w książce Szkoła Biznesu że na kurs szkoleniowy wydał ostatnie 200 $ które następnie pozwoliły mu zarobić miliony!!!
Temat: Galeria stajni

Gospodarstwo Rolne Grądek, Jan i Elżbieta Kończyk
stadnina koni "Wzgórze nad Jarem"
położenie: 10-410 Olsztyn ul. Lubelska 47
oferta:
Jazda konna (parkur, kryta ujeżdżalnia)
Nauka pod okiem instruktora (na lonży)
Ciekawe wyjazdy w teren
10-cio godzinny kurs nauki jazdy konnej od podstaw
Przejażdżki bryczką i saniami
Kuligi
Ogniska integracyjne
Quizy
Pensjonat dla koni (to czego potrzebuje twój koń)
konie: Stadnina posiada konie rożnych ras i charakterów użytkowanych pod siodło i zaprzęgowo.
stajnia: 4 stajnie (stan liczebny boksów mi nie znany)

Dojazd do pętli autobusem nr.1,6,21,na przeciw alei brzozowej 14,18,OK w kierunku Barczewa
http://www.gradek.friko.pl/


szalona gradek to gospodarstwo typowo rolne to nie nadaje sie na miano pieknej stadniny jest dobre bo blisko miasta inaczej mało kto by tam zajrzał (pisze o stanie technicznym i wizualnym nie wiem nic od srdka)ale ok
u nas ja uwazam ze stajniau Robsonów jest najładniejsza w okolicy
- piękna duza stajnia na 40 koni
-2 kryte hale(jedna 20/40 a druga 42/65 chyba ale kolos wszystko dopracowane-
- ujezdzalnie odkryte pełnowymiarowe
- pensjonat
-jazdty itd jak wszedzie
- pensjnat dla ludzi
- restauracja
-noclegi
- jeziorko
-lasy pieknie
nigdy tam nie jezdziłam to moja WIELKA konkurencja moze keidys bedzie hihihihi-pozdro
ps opisuje warunki i stan tech jest cudnie od srdoka nie znam i nie mowie bo atmosfera moze byc do bani konia bym tam nie trzymała bo konie jak wiezniowie ciagle w boksach:)Temat: Otwarcie sezonu motocyklowego 2009 - Lublin


Serdecznie zapraszamy na II Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2009!
Impreza odbedzie sie w dniach 24-26.04.2009 r. w Osrodku "Graf Marina" nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, ul. Kreznicka 6.
Otwarcie Sezonu bedzie mialo charakter "zlotu ogólnego", podczas którego przewidziano wiele atrakcji takich jak: koncerty rockowe, konkursy z cennymi nagrodami, szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, parada, pokazy jazdy ekstremalnej oraz Lubelski Moto-Bazar. W ramach zlotu odbeda sie m.in. zawody "strong man" motocyklistów, jak i konkurs sprawnosciowy na motocyklu polaczony ze sprawdzianem wiedzy teoretycznej na temat bezpiecznej jazdy. Nagroda w tym konkursie bedzie bezplatny kurs nauki jazdy na motocykl (na okaziciela) ufundowany przez Osrodek Szkolenia Kierowców KLASA z Lublina.
Podczas zlotu zapewniamy strzezony park maszyn, pole namiotowe, domki kempingowe, opieke przedmedyczna oraz punkty gastronomiczne.
Moto-bazar (jedyny na wschód od Wisly) odbedzie sie w dniach 25-26.04.2009 r. na tym samym terenie.
Rezerwacji domków oraz miejsc wystawowych na Moto-Bazarze prosimy dokonywac telefonicznie: 500 154 616, 509 334 799.
Goraco Was pozdrawiamy i bedziemy bardzo wdzieczni za informowanie znajomych motocyklistów.

Z motocyklowym pozdrowieniem
Karol i Anna Mansz
RIDER'S PUB LUBLINTemat: foto przestroga
W Gdyni na nauce jazdy jeździł Mercedes 190....
W Poznaniu widziałem natomiast plakaty reklamujące kurs Nauki Jazdy, w którym dwie ostatnie jazdy odbywało się Mercem SLK! Widziłem później to autko z L na dachu na ulicy. Nasz klient, nasz "per" pan.

Oblatywaczowi Puntolotu życzymy, miekkich tramwajów.Temat: Rozpoczęcie sezonu Lublin 2009
Serdecznie zapraszamy na II Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2009!!!

Impreza odbędzie się w dniach 24-26.04.2009 r. w Ośrodku "Graf Marina" nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, ul. Krężnicka 6. Mapka dojazdu znajdziesz tutaj...

Otwarcie Sezonu będzie miało charakter "zlotu ogólnego", podczas którego przewidziano wiele atrakcji takich jak: koncerty rockowe, konkursy z cennymi nagrodami, szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, parada, pokazy jazdy ekstremalnej oraz Lubelski Moto-Bazar. W ramach zlotu odbędą się m.in. zawody "strong man" motocyklistów, jak i konkurs sprawnościowy na motocyklu połączony ze sprawdzianem wiedzy teoretycznej na temat bezpiecznej jazdy. Nagrodą w tym konkursie będzie bezpłatny kurs nauki jazdy na motocykl (na okaziciela) ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców KLASA z Lublina.

Podczas zlotu zapewniamy strzeżony park maszyn, pole namiotowe, domki kempingowe, opiekę przedmedyczną oraz punkty gastronomiczne.

Moto-bazar (jedyny na wschód od Wisły) odbędzie się w dniach 25-26.04.2009 r. na tym samym terenie.

Rezerwacji domków oraz miejsc wystawowych na Moto-Bazarze prosimy dokonywać telefonicznie: 500 154 616, 509 334 799.

Gorąco Was pozdrawiamy i będziemy bardzo wdzięczni za informowanie znajomych motocyklistów.

Z motocyklowym pozdrowieniem
Karol i Anna Mansz
RIDER'S PUB LUBLIN

Temat: prawko??!!


Witam wszystkich
Mamy pytanie kto moze polecic kurs nauki jazdy kat B - gdzie, za ile i
najwazniejsze od kiedy by sie zaczynaly kursy??
(najlepiej pasowaloby mi najblizej Nowego Portu)

Pozdrawiam


hmm najblizej potu to chyba w brzeznie, ale najtaniej to tam nie jest :)
kursy sie zaczynaja dosyc czesto...

Temat: Galeria stajni
Gospodarstwo Rolne Grądek, Jan i Elżbieta Kończyk
stadnina koni "Wzgórze nad Jarem"
położenie: 10-410 Olsztyn ul. Lubelska 47
oferta:
Jazda konna (parkur, kryta ujeżdżalnia)
Nauka pod okiem instruktora (na lonży)
Ciekawe wyjazdy w teren
10-cio godzinny kurs nauki jazdy konnej od podstaw
Przejażdżki bryczką i saniami
Kuligi
Ogniska integracyjne
Quizy
Pensjonat dla koni (to czego potrzebuje twój koń)
konie: Stadnina posiada konie rożnych ras i charakterów użytkowanych pod siodło i zaprzęgowo.
stajnia: 4 stajnie (stan liczebny boksów mi nie znany)

Dojazd do pętli autobusem nr.1,6,21,na przeciw alei brzozowej 14,18,OK w kierunku Barczewa
http://www.gradek.friko.pl/
Temat: Otwarcie sezonu motocyklowego 2009 - LublinSerdecznie zapraszamy na II Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2009!
Impreza odbedzie sie w dniach 24-26.04.2009 r. w Osrodku "Graf Marina" nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, ul. Kreznicka 6.
Otwarcie Sezonu bedzie mialo charakter "zlotu ogólnego", podczas którego przewidziano wiele atrakcji takich jak: koncerty rockowe, konkursy z cennymi nagrodami, szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, parada, pokazy jazdy ekstremalnej oraz Lubelski Moto-Bazar. W ramach zlotu odbeda sie m.in. zawody "strong man" motocyklistów, jak i konkurs sprawnosciowy na motocyklu polaczony ze sprawdzianem wiedzy teoretycznej na temat bezpiecznej jazdy. Nagroda w tym konkursie bedzie bezplatny kurs nauki jazdy na motocykl (na okaziciela) ufundowany przez Osrodek Szkolenia Kierowców KLASA z Lublina.
Podczas zlotu zapewniamy strzezony park maszyn, pole namiotowe, domki kempingowe, opieke przedmedyczna oraz punkty gastronomiczne.
Moto-bazar (jedyny na wschód od Wisly) odbedzie sie w dniach 25-26.04.2009 r. na tym samym terenie.
Rezerwacji domków oraz miejsc wystawowych na Moto-Bazarze prosimy dokonywac telefonicznie: 500 154 616, 509 334 799.
Goraco Was pozdrawiamy i bedziemy bardzo wdzieczni za informowanie znajomych motocyklistów.

Z motocyklowym pozdrowieniem
Karol i Anna Mansz
RIDER'S PUB LUBLIN
Temat: Prawo jazdy na moto od 24 lat !!!
Czy kurs nauki jazdy na moto coś daje czy nie to już inny temat ale jak ktoś jeżdzi moto bez odpowiedniego upoważnienia czyli bez prawa jazdy to jeśli sam nie przestrzega prawa jakie ma moralne prawo wymagać od kierowcy katamaranu aby on przestrzegał prawa? Rządając przestrzegania prawa przestrzegajmy je sami...Temat: Która to szkoła jazdy ?
dziwie sie jeszcze raz tym co tu pisza lola to chyba nigdy nie bedzie miec prawa jazdy NIE CHODZI PRZECIEZ O JAKIEGOS TYPA KTORY KRECIL SROBOWKRETEM chodzi o to zeby zrobic kurs nauki jazdy POLECAM SZKOLE PLUS jak juz wczesniej pisalem zdalem za pierwszym razem WSZYSKIM POLECALEM I BEDE POLECAL pozdrowienia dla najlepszego instruktora w swidnicy pawel czubocha goraTemat: Czy otworzyć nowe tematy np. -->Art.Nr. xxx

Ja bym podciągnął, żeby nie robić bajzlu......

No faktycznie.
Ten pomysł jest troszkę na wyrost

A dlaczego wogóle o tym napisałem
Otóż rozmawiałem z Panienką która chodziła na kurs Nauki Jazdy w Belgii i w końcu zrezygnowała (zrobiła kurs w Polsce).
Powiedziała, że tam uczą w kompletnie inny sposób , aniżeli w Polsce.....
A mianowicie - Uczą się paragrafów od "A" do "Z" , a nie jak w Polsce, gdzie głównie nauka polega na przerabianiu znaków drogowych i "krzyżówek".......Temat: Czy otworzyć nowe tematy np. -->Art.Nr. xxx

Otóż rozmawiałem z Panienką która chodziła na kurs Nauki Jazdy w Belgii i w końcu zrezygnowała (zrobiła kurs w Polsce).

Masz jakies wieksze info jak to wyglada w Belgii? CZy jest dowolnosc w wyborze auta, ile trwa kurs i takie tam? Ciekaw jestem jak szkoli sie kursantow " na zachodzie "Temat: Prawo Jazdy
UWAGA !!!
28 stycznia 2006 roku o godzinie 10.00 rozpoczynamy feryjny kurs nauki jazdy kat.B
Dla jednej z osób w nim uczestniczących koszt kursu będzie wynosił 1zł bedzie to zwycięzca naszego konkursu na temat wiedzy z prawa o ruchu drogowym. Dla pozostałych uczestników cena wynosi 1199zł forumowicze płacą 1150zł. Część teoretyczna trwa 3 dni. Masz ochotę zapraszamyTemat: Prawo jazdy
Kurcze aż wstyd się przyznać ale zdałem za pierwszym razem a było to 9 lat temu. Chociaż osobiście bym siebie nie przepuścił, co tu dużo mówić kurs nauki jazdy nauczył mnie tylko jak zdać egzamin, prawdziwej jazdy nauczyłem się dopiero na drodze.
Powiedzieć przed lustrem "umiem jeździć" można dopiero po roku od zdania egzaminu, kiedy pojeździ się we wszystkich warunkach.Temat: Baaardzo tani samochód - czy się psuje?


Witam,
Dzisiaj zapisałem się na kurs nauki jazdy. Nie mam innej styczności z
prowadzniem samochodu i pomyślałem o "podszkoleniu się" - kupieniu
jakiegoś grata i jeżdżeniu po jakimś opuszczonymm placu/lotnisku
(równolegle zapytałem się na grupie prawnej o to, czy to możliwe).


IMHO nielegelne  ... ale nawet jesli sie zdecydujesz to uwazaj ...
Policja napewno zna wszystkie miejsca gdzie moglbys sie doszkolic
w Twojej okolicy i zapewne kilka razy dziennie (w przerwie miedzy
piciem kawy i obijaniu sie) patroluje te miejsca ... zeby "zgolic leszcza"
i miec na flaszke :]
Ja kiedy mialem zaczac kurs tez tak jezdzilem ... w efekcie zanim mialem
pierwsze zajecia na kursie zafundowalem panom policjantom flaszke
(przyczaili mnie za kierownica :] ).
I spotkalem sie z tym rowniez pozniej - kiedy dostalem prawko i juz
legalnie chcialem sie doszkalac - kilkakrotnie napotkalem na wyrastajacy
znikad radiowoz ...
U nas lepiej utrudnic nabieranie wprawy przyszlym kierowcom w miejscach
gdzie nikomu nie zaszkodza niz lapac ludzi kupujacych/sprzedajacych prawo
jazdy :/

Pozdrawiam,
Bartek

Temat: poszukuje cracka do i-deas'a
::: Ciekawe czy ktoś przyjmie twoje tłumaczenie, ukradłem samochód bo
musiałem
: ::nauczyć się jeździć :)

dobry przykład ale zla skala (kurs nauki jazdy ok. 600zl ,dobry program
CAD parę tysięcy $)

: ::Fajnie że masz kręgosłup ale z prawem to u ciebie na bakier.

Wręcz przeciwnie

: :::Zdaję sobie sprawę że studia nadal nie przygotowują do pracy
zawodowej,

prawie wogole nie przygotowuja ,ciagle wprowadzaja jakies oszczednosci

: ::dodatkowo większość pracodawców ma głownie wymagania,
: ::mało szkoleń itd.

Wiekszosc pracodawcow wymaga glownie DOSWIADCZENIA hmm ale gdzie go
zdobyc................. na studiach ??

:::ale...tak publicznie krzyczeć że się ...

ja nie krzycze i do niczego nikogo nie namawiam

Pozdrowienia

Michal Kopaczewski

-----
Wysłano za pośrednictwem WWW.CAD.PL (http://www.cad.pl)
"AutoCAD -- kurs podstawowy": http://www.cad.pl/kursy

Temat: prawko??!!


Witam wszystkich
Mamy pytanie kto moze polecic kurs nauki jazdy kat B - gdzie, za ile i
najwazniejsze od kiedy by sie zaczynaly kursy??
(najlepiej pasowaloby mi najblizej Nowego Portu)


Ja polecam w Conradinum, koszt 650 zl. (samego kursu)
Dobrze ucza i przygotowuja.
Temat: Logitech G25 Racing Wheel
Dzięki za pomoc i podpowiedzi,

Wygaszacz wyłączyłem i zaraz okaże się, czy będzie w porządku ale podejrzewam, że tak.

Żonę już posadziłem przed ekranem i zrobiła rundkę GTI, było fajnie Nie turlałem się po podłodze (nie ma miejsca), ale oboje mieliśmy niezłą frajdę. To dobrze, bo musiałem w sumie wcześniej wynegocjować fundusze na zakup G25 ze wspólnego budżetu

Silnik zgasiła kilka razy przy wyjeżdzaniu z trawy / piachu. Nie śmiałem się bo też mi sie już kilka razy zdarzyło.

Tak na marginesie - na takim zestawie można prawie prowadzić kurs nauki jazdy

Generalnie - kierownica (i frajda z jazdy) jest niesamowita (dodam, że jest to pierwsza kierownica na której grałem, nie mam więc porównania). Realizm nie do porównania w klawiaturą / myszką, na której co chwila wpadałem w poślizgi.

Siadam za stery,

Pozdrawiam,Temat: L-ka
takie auto na eLkę to dobry chwyt matetingowy. W poznaniu latał czy lata na eLce clk cabrio. Ilość kursantów po zakupie takiego auta wzrosła znacząco. Gdy ja miałem kurs nauki jazdy miałem 1 godzinę jazdy hyundaiem 4x4 w terenie. też ten fakt przesądził że poszedłem to tego OSK a nie innego.Temat: Prawo Jazdy

Pani Ewelina jest
Zapewne jest, ale tu raczej chodzi o kwestię jakości wykonywania usług tj. kurs nauki jazdy.

A to chyba nie pierwsza i nie ostatnia negatywna opinia na temat tego OSK. Ale niestety tak to się dzieje jak firma rozrasta to traci na tym najczęściej klient, bo na jakości tracą świadczone usługi. Toż to podstawy przedsiębiorczości !
Gdybym ja miał komuś polecić jakiś OSK to wziąłbym taki w którym jest max 2 instruktorów, max 2 auta, jeden mały plac. Tak też i ja się uczyłem ... i się nauczyłem.Temat: Prawo Jazdy

ABJ, swoja droga dlaczego nie wspolpracujecie blizej z forumkami. (wiem ze byly juz akcje promocyjne na FG)
Jakis banerek byscie dali na Forum + kilka procent znizek a mysle ze chetni z czasem sie znajda. Wystarczy spojrzec ile ludzikow zaglada na nasza stronke


Współpracujemy, nawet blisko , z forumgliwice.com !!
Forumowicze otrzymują zniżkę na kurs nauki jazdy po podaniu nicka !!

A z banerkiem - faktycznie - trzeba pomyśleć

PozdrawiamTemat: rejestracja motoru
czytalem na pewnym forum ze gdy sie ma prawko kat. B , i jezdzi motorem bez prawa jazdy A, i ma sie wypadek czy kontrole drogowa to paly jedynie daja mandat karny 300zl, a OC normalnie wyplaca! Nie jest to potwierdzone zrodlo, ale jesli kogos interesuje temat to mozna sprawdzic. Gdybym to wiedzial wczesniej olal bym kurs nauki jazdy A, i tak gowno sie tam nauczylem.Temat: Prawo jazdy we Wrocławiu?...
Witam.

Mam zamiar podjąć kurs nauki jazdy we Wrocławiu. Wiele firm
oferuje swe usługi, dlatego nie wiem, na którą się zdecydować.
Dlatego chciałbym prosić Was o jakieś rady... Gdzie się wybrać?
Których instruktorów polecacie?

TIA, pozdrawiam - Glasser

Temat: Baaardzo tani samochód - czy się psuje?
Witam,
Dzisiaj zapisałem się na kurs nauki jazdy. Nie mam innej styczności z
prowadzniem samochodu i pomyślałem o "podszkoleniu się" - kupieniu jakiegoś
grata i jeżdżeniu po jakimś opuszczonymm placu/lotnisku (równolegle
zapytałem się na grupie prawnej o to, czy to możliwe).
Ale tutaj chodzi o inną rzecz - ten samochód, który bym kupił, by był w
cenie do 800zł - jakiś Polonez, Skoda, albo Fiat, czy coś w tym stylu, mniej
więcej 20-30 letnie.
Jeśli bym próbował tylko jakichś manewrów (prędkość max. 50 km/h, w sumie
bym przejechał ze 100km może), to jeśli normalnie samochód działa (tzn.
jeździ), czy jest duże prawdopodobieństwo, że by się popsuł przez ten czas?
Bo ja raczej nie umiałbym go naprawić.
Ogólnie rzecz biorąc - mam pytanie o charakterystykę samochodów - czy
głównie się psują co jakąś określoną liczbę kilometrów, czy co jakiś czas
używania?
I czy ogólnie taie super-cienkie samochodziki jeżdżą "normalnie", tzn., czy
z jazdą do 50km/h i skręcaniem nie ma problemów?
Chyba nie ma się co bać, że ten grat wybuchnie? ;)
Temat: Szkoły językowe - angielski (kurs do CAE)
oczywiście, że lepiej częściej.... dałam przykład dla Annie, która oprócz zajęć ma jeszcze kurs nauki jazdy
jeśli ma się częściej zajęcia, to prawdopodobnie częściej siedzi się nad językiem w domu - z racji zadań domowych
a jeśli o mnie chodzi - to czasem te 1,5 godziny to mało - zanim się człowiek rozkręci - to już trzeba kończyćTemat: Kto dziś w Polsce ustala poziom szkolenia kierowców?
Nie od dzisiaj wiadomo, że nie ma rzeczy tanich i dobrych jednocześnie - można jedynie szukać rozsądnego kompromisu.

W gospodarce rynkowej tym rozsądnym kompromisem jest to co akceptuje rynek - czyli wszyscy zainteresowani.

Czy zatem wolnorynkowa cena za kurs nauki jazdy zgodna jest z zasadami gospodarki rynkowej?

Otóż nie!

Dlaczego?

Ano dlatego, że w obecnej sytuacji cenę szkolenia (która ma bezpośredni wpływ na jego jakość) ustala tylko wąska grupa osób - to jest ci którzy na kurs się właśnie zapisują. Konsekwencje zaś ich wyborów ponosimy my wszyscy (bo wszyscy poruszamy się po drogach).

Czy to jest uczciwe?Temat: Same super bryczki
Heh - same extra bryczki
Jak się domyślam to sprawy drugorzędne jak spalanie czy ubezpieczenie roczne są bez znaczenia Bo koszty te przy w/w modelach sięgają ceny średniej klasy autka, którymi szara masa jeździ na codzień do pracy :-P
Ale jak marzyć to bez szczegółów, jasne że to pryszcz.
Przypomniałem sobie jak czytałem opowieści posiadacza (szczęśliwego chyba), Mc Larena F1 który woził ze sobą przyczepkę właśnie dla swojej bryki - kiedy kończyła się przejażdżka autostradą i trzeba było "zejść na ziemię" czyli zjechać z autostrady, wówczas F1 lądował do przyczepki a on sam przesiadał się do "zwyklejszej" wersji auta. Sama przyczepka była produkowana łącznie z F1 aby właściciel nie miał kłopotów. Dodatkowym punktem kupna tej bryczki była konieczność stawienia się przed odbiorem (o zapłacie nie wspomnę, heh), na 3 tygodniowy kurs nauki jazdy - kierowca bowiem siedzi nietypowo pośrodku a dwaj pasażerowie lekko z tyłu po obu stronach. Ale chyba raczej technika jazdy była powodem tego obowiązkowego dla każdego chętnego nabywcy.
Pozdr
ps też lubię sportowe cacka choć wiem, że z takim super autem należy też kupić mieszkanie w obszarach gdzie drogi są faktycznie przejezdne i istnieją tzw. autostrady...Temat: Filmy instruktażowe
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałem zapytać czy są jakieś filmy instruktażowe dotyczące robienia kawy.Chodzi mi o taki kurs na filmie.Wiem że to mniej więcej to samo jak kurs nauki jazdy na nartach na filmie ale może trochę będę mógł w ten sposób oswoić się z zawodem baristy.Pozdrawiam.MaciekTemat: bizness w kryzysie
Niestety po dziś dzień - pomimo, iż istnieją już systemy edukacji via Internet a ten sposób jest powszechnie dopuszczany a nawet wysoko ceniony w edukacji nie jest możliwe uznanie szkolenia odbytego tą metodą jako zaliczonego na poczet obowiązkowych zajęć teoretycznych.
Współcześni kursanci - a trzeba przyznać, że zwykle są to ludzie młodzi, dla których komputer jest narzędziem codziennego (a nawet obowiązkowego)użytku wymagają od życia sprawnych, nowoczesnych i uniwersalnych form kształcenia. Kurs nauki jazdy, tak samo jak kurs językowy czy inne zajęcia dodatkowe chętniej są wybierane przez ludzi młodych gdy są realizowane w nowoczesny sposób.
Dlatego znacznie chętniej będą wybierać OSK, które świadczą dodatkowe - nowoczesne usługi: e-learning, pomoce dydaktyczne na stronie internetowej, czy choćby tak popularny popularna ostatnio usługa rezerwacji i odwoływania jazd samodzielnie przez internet. Informatyzacja to nieodzowny element rozwoju cywilizacji. Kto nie będzie podążał w tym kierunku niebawem pozostanie w tyle. I nie pomoże nawet świetna, wieloletnia marka ośrodka...
Temat: Terier walijski
Bogula wyraźnie nam podpowiada, że nabywa pięknego konika, a zamiast napisać otwarcie idę na kurs nauki jazdy konnej pisze o prawku jazdy samochodowym. Jestem pierwszy, który bezbłędnie rozszyfrował zamysły Boguli.
Nie uwierzę w żadne inne tłumaczenia
Ahoj!Temat: Szkoły Jazdy w Legnicy
Co was tak interesuja osrodki, jaki macie w tym interes ze tak sie o nich rozpisujecie? Czasem mam wrazenie ze to szefowie osrodkow sami pisza posty, sami odpisuja i sami krytykuja innych, a w szczegolnosci wilk, sezam i mniej domino! Nie chce mi sie wierzyc ze kurs nauki jazdy prowokuje az takie emocje ze kursanci tak sie wysilaja zeby o nich na forach rozpisywac:) To sa jakies jaja <lol>Temat: pytanie o ważność kursu
Witam ! Żeby zadać pytanie przedstawię przykład - "ktoś" ukończył kurs nauki jazdy, otrzymał wszystkie potrzebne dokumenty z OSK i albo nie zdecydował się na egzamin lub co jest bardziej prawdopodobne nie zdał i przypomniał sobie powiedzmy po 4 latach że chce próbować jeszcze raz. Czy wystarczy że pobierze dokumenty ze starostwa i umówi się na egzamin czy potrzebne mu są jeszcze jakieś zaświadczenia z OSK ?Temat: Kawiarenka 61

Za chwilkę wychodzę na jazdę,więc sprężam się z kawą i uciekam.

Moja ignorancja w tej materii wymusza zapytanie z ciekawości, jak to jest - na takim kursie to od razu za kółko i na ulice miasta, czy jest coś "przed", tzn. jakiś praktyczny kurs nauki jazdy w ogóle? Gdzieś na pustkowiu? Bo chyba trzeba się wczuć w rolę i nauczyć tego i owego
Za duży ruch na drogach jak dla mnie, no i za duży stres (czyt. stany jakby przedzawałowe już w roli pasażera).
Temat: Do radosnych dwupedałów
Witam,


A mi np przejazd na czerwonym raz prawdopodobnie uratowal zycie.
ul banach skrzyzowanie z torami tramwajowymi. Samochody staly ja
przejechalem. tylne kolo wpadlo mi w szyne i wyrzucilo mnie na srodkowy
pas. Gdybym jechal na zielonym i samochody jechaly by obok moglo byc
niemilo, a tak sie pozbieralem i pojechalem dalej


No nie mogę.
Taki doświadczony rowerzysta i taki szkolny błąd.
To chyba kwalifikuje Cię na powtórny kurs nauki jazdy na rowerze :)))

A może to była po prostu kara za to czerwone?

Temat: Kawiarenka 61

zapytanie z ciekawości, jak to jest - na takim kursie to od razu za kółko i na ulice miasta, czy jest coś "przed", tzn. jakiś praktyczny kurs nauki jazdy w ogóle?
U mnie to wygladalo mniej więcej tak: krótka obrazówka w sensie co i gdzie znajduje się w aucie......tak,a teraz pierwszy bieg,powoli zwalniamy pedał sprzęgła,dodajemy gazu i ruszamy........ .
Też myślałam,że to będzie jakieś pustkowie,boczne dróżki itp.
Ulice....masa aut....moje nogi jak z waty.....i serce w gardle.
Póki co,mam stracha za każdym razem jak wsiadam do samochodu.
Temat: Zajete miejsce parkingowe !
Cierpliwie poczekałem 20 minut (i tak nie było gdzie zaparkować) chcąc poznać łosia który nawet prosto zaparkować nie umie, i wyobraźce sobie, że człeczyna ów stwierdzi że jestem chamem zwracając mu uwagę, na fakt, że powinien udać się na ponowny kurs nauki jazdy w celu doskonalenia manewru parkowania.

Reasumując - podniesienie słupka przed buractwem nie uchroni i kropka.[/quote]

Gratuluje cierpliwości.
Fakt , buraków nie brakuje.
Mnóstwó ludzi nie potrafi parkować w myśl zasady 1 semochód 1 miejsce ,
niektórzy a to z lenistwa, a to z braku umiejętności , a to z pośpiechu nie umie normalnie zaparkować. Często bywa tak, że jeden samochód zajmuje 2
miejśca parkingowe co pododuje swego rodzaju efekt domina . Sutek na 10 miejścach parkingowych jest w stanie zaprakować 6 może 7 samochodów. Przykre, ciekawe kidy przestaniemy dbać tylko o swoją wygodę a przy okazji takiego manewru jak parkowanie pomyślimy o tych drugich , którzy czasami okazują się być naszymi sąsiadami..Temat: Do radosnych dwupedałów


No nie mogę.
Taki doświadczony rowerzysta i taki szkolny błąd.
To chyba kwalifikuje Cię na powtórny kurs nauki jazdy na rowerze
:)))


Szuwi, przejedź się tam kiedyś i obejrzyj pod jakim kątem są położone
tory tramwajowe, to będziesz wiedział o co chodzi. Oprócz złego jeszcze
przynajmniej dwóch moich znajomych prawie straciło na nich życie. Tam
naprawdę łatwo wpaść.
Bezpieczny przejazd w tym miejscu oznacza pokonywanie torów właściwie w
poprzek jezdni, co przy jadących samochodach może oznaczać wjechanie im
pod koła.

Temat: Zajete miejsce parkingowe !
szyderca napisał(a):jak nie podnosi słupka , to może mieć żal jedynie do samego siebie,
.
Ja podnoszę słupek. Ale - są tacy co sobie opuszczą. Bo jak inaczej wytlumaczyć sytuację gdy rano na pewno słupek był zamknięty, po powrocie widzę widzę słupek opuszczony, lub co gorsza jakiś samochód na moim miejscu. Niestety nie mogę zamykać słupka na kucz, kiedyś to robiłem, ale... Pewnego razu jakiś "dobry człowiek" uderzył w zamknięty słupek z zamkiem w środku, łamiąc i zniekształcając elementy słupka. Efekt byl taki, że jak wróciliśmy z rodziną o 03:00 nad ranem z ponad 900 tys. km podrózy to nie moglismy zaparkować na własym miejscu (nie można było opuścić slupka),ba nie mogliśmy zaparkować w ogóle - nie było wolnych miejsc pod blokiem.
Przypadek drugi - po powrocie z pracy widzę: mój słupek postawiony,ale i tak nie mogę zaparkować, bo jakaś ofiara losu zaparkowała swoje Audi tak,że zajmuje trzy miejsca. Wjechał na miejsce obok mojego, blokując stanowiska obok.
Cierpliwie poczekałem 20 minut (i tak nie było gdzie zaparkować) chcąc poznać łosia który nawet prosto zaparkować nie umie, i wyobraźce sobie, że człeczyna ów stwierdzi że jestem chamem zwracając mu uwagę, na fakt, że powinien udać się na ponowny kurs nauki jazdy w celu doskonalenia manewru parkowania.

Reasumując - podniesienie słupka przed buractwem nie uchroni i kropka.Temat: [pr] OT - Przepełniony bus na życzenie pasażera


| Czy każdy musi testować "szybkość bezpieczną" na drogach | publicznych?

| Nie, każdy powinien pamiętać, żeby tej swojej nie przekraczać.

To po co znaki i kodeks drogowy czy kurs nauki jazdy?


Przepraszam, a coś z tego co wymieniłeś jest sprzeczne z tym, co ja

Temat: ULZYJ SWOJEJ DUSZY !!!
zapisałam się na kurs nauki jazdy...

idzie mi beznadziejnie

nie mogę nawet nigdzie indziej poćwiczyć jak tylko z instruktorem, bo nikt nie chce ze mną pojeździć na jakiś polnych drogach. Generalnie chyba jestem najgorsza na kursie, albo blisko końca. Zastanawiam się w co ja się wpakowałam.... nawet jak zdam te prawko (a muszę zdać do końca września...) to później i tak nie będę jeździć.... Żałuję, bardzo żałuję, ale wiem, że gdybym nie spróbowała to byłoby jeszcze gorzej (

<zalamka>
Temat: Komercyjny lot szybowcem| ja szukam podobnej atrakcji tylko, że chodzi o przejażdżkę tramwajem "za
| sterami" :)

| ale chyba jestem za mało zmotywowany, bo na razie mi się nie udało znaleźć
| konkretnej oferty

Zapisz się na kurs nauki jazdy na motorniczego :-))


JA kiedys chcialem, tak dla jaj, ale to kosztuje ponad 4000pln :(

pzdr
k

Temat: wózek
kochani ja właśnie mam problem z wózkiem. Myślałam o potrójnym ale to za duży wydatek poza tym jak patrze na takiego trojaka to myślę ze powinni do niego dołączeć kurs nauki jazdy. Pomyślałam ze najlepiej będzie kupić bliźniaka i pojedynczy. Jeśli jest ktos kto chce sprzedać bliźniaka samego lub w komplecie z pojedynczym to zapraszam do mnie. Teraz jest ciepło więc spacerówka byłaby chyba najodpowiedniejsza.Pozdrawiam Wszyskich portalowych maluchów.KasiaTemat: Jaka maksymalna predkosc Escort 1,3 ?


Ja chce jezdzic szybko, moze byc supra, zasponsorujesz mi?

Jarek


Taaa jak wygram w totka z 15baniek, ale zasponsoruje ci tylko supre a cala
reszte placisz sam, wiesz ubezpieczenie, benzyna, opony i kurs nauki
jazdy;))Temat: [Porada] Obniżenie E30 czyli jak szybko zglebowac beemke

Nie lepiej kupić sprężyny przypisane do e30 a nie od vectry
jak ja obnizalem swoje pierwsze e30stki to ty pewnie dopiero zapisywales sie do gimnazjum lub ewentualnie na kurs nauki jazdy . . .
wtedy nie bylo tyle ofert w springach jak teraz , poza tym nadal zeby kupic komplet tylnych do e30 trzeba dac min 150zl a od vectry 50-80pln.

moher, springi chyba od tej pierwszej vectry, mozesz tez poszukac od astry GSI (tylne oczywiscie )Temat: Komercyjny lot szybowcem


ja szukam podobnej atrakcji tylko, że chodzi o przejażdżkę tramwajem "za
sterami" :)

ale chyba jestem za mało zmotywowany, bo na razie mi się nie udało znaleźć
konkretnej oferty


Zapisz się na kurs nauki jazdy na motorniczego :-))

pl

Temat: I jak tu nie lubic Nissana?
Powiem wam cos. Warto miec Subaru. Warto tez lubic Nissana.
Pozatym ze Patrol jest macho i go uwielbiam to...wyslali mi wlasnie zaproszenie na pol-dniowy kurs nauki jazdy w terenie Patrolem, Navara, Xtrailem i Pathfinderem.
Z zarciem i instruktorem! Tylko dlatego ze jezdze Foreterem! Eeee???? Total respekt! Szkoda tylko ze Subaru nie robi tutaj takich imprez.Temat: Legitymacje/ akredytacje
Paweł, nie wiem, czy te relacje live są wystarczające...

Do domu wróciłem tylko po to, aby przepisać wypowiedzi. Nie spojrzałem, jak wyglądałą relacja. Musiałem trochę pocwiczyć jazdę samochodem, bo niedługo wybieram się na kurs nauki jazdy.

Myślę, że mimo wszystko powinna zostać umieszczona jakaś standardowa, normalna relacja. Pod nią powinna być jedynie rozpiska bieg po biegu i punktacja zawodników. No i można jeszcze później dodawać protokół. Teraz chyba jest już nieco za późno na dodawanie jakiejś relacji z meczu z Lotosem.

No i według mnie obowiązkowo w sezonie powinny być wypowiedzi przeciwnej strony. Dziś było wszystko tak robione prowizorycznie, ale na mecze ligowe wszystko musi być ustalone wcześniej. Tak będzie chyba lepiej wyglądało...

PS. Zapomniałem zapytać. Co z filmami, newsem o Andrzejczaku i moim identyfikatorem?Temat: Hamowanie i inne zagadnienia ;-)

Z tego co wiem w Anglii czy w francji jest płatny kurs nauki jazdy bolidem, kosztuje sporo pieniązków, trwa chyba 2 tygodnie i kończy sie kilkoma kółkami za kierownicą bolidu F1, wcześniej jeździ się jakimiś bolidami "słabszych" serii wyścigowych więc nie jest to pewnie takie proste jak Ci się wydaje Mclaren i jak wnioskujesz z swoich symulatorów, to kolejny dowód na to jak bardzo się mylisz.

Jest w Belgii, kosztuje od 2600$, trwa około trzech, czterech dni. Na początek jeden dzień teorii, potem 30-40 kółek Reynardem i jeśli nic nie spierniczysz to wsiadasz do bolidu F1, który ma w granicach 600KM. Robisz cztery kółka i spadasz do domu wyposażony w zdjęcia, pamiątkowe nagranie wideo z Twoimi osiągnięciami oraz dyplomem na którym napisali że ukończyłeś w jednym kawałku

Kasa może nie taka wielka ale pewnie frajda nie do opisania

A jeśli chodzi o przeniesienie doświadczeń nabranych podczas katowania jakiejś symulacji to Tif ma całkowitą rację. To tak samo jakbyś próbował porównać latanie myśliwcem na symulatorze i w realu.Temat: BMW 328i TOURING
Co za kmiot............to kupujac M5 chyba jest sie kierowanym Z BMW do tego osła na kurs nauki jazdy w celu podniesienia kwalifikacji?
Szkoda, ze nie efnasty samochod w rodzinie, ale biorac pod uwage wojkow, ciotki dziadkow i rodzenstwo to i moze 3 samochod.
Położysz tte 12 200 i odda z pocalowaniem reki.
ja bym bral dla tej gały i tych lampek obrysowych na przednim zderzaku ktory zaraz to odleci.
Temat: Młode i sympatyczne Mamy :))) vol 29
Evi teścia mam spoko, konie z im kraść, czasem sam dogaduje teściowej jak się wtrąca, a teściowa cóż, tak normalnie to nie jest źle, gdyby się tylko nie wtrącała. Rozpieściła swojego synusia a teraz ja się muszę męczyć.

Zaczęlam dzisiaj kurs nauki jazdy, ciekawe... Narazie jest spoko...

Jutro czeka mnie masa sprzątania, niewiem od czego zacząć, najchętniej zawsze sprzątało mi się w nocy, ale wiem, że przy małej w dzień nie pośpie wcale.Temat: Stres i obawy
Swoją drogą,to instruktor sam się szybko zorientuje,na co nas stać....
i nie mamy obowiązku wykazania się umiejętnościami praktycznymi już od pierwszej lekcji,bo dopiero zaczynamy kurs nauki jazdy,więc nie ma potrzeby by się tym stresować.
A doświadczenie (pozakursowe) autora wątku,z pewnością pomoże,by bardziej
ufać fachowcom w tej dziedzinie.......
Temat: dziś jestem...

wiem co jej powiedzieć, by się zgodziła.

Że wydaje Ci się, że jesteś w ciąży, ale to nic pewnego, więc czy możesz prosić o 3 dni wolne, żeby pochodzić po lekarzach.
A ja chyba udam się na kurs nauki jazdy.
Do mojej wsi facet specjalnie przyjechał szukać chętnych, tom się zgłosiła.Temat: Awarie

Przykro mi bardzo ale na 3A506 robiłem Ikarusa.70E#5730.Nic nikomu się nie stało tylko mnie bardzo ale to bardzo boli ręka, mam skręconą nogę oraz uderzyłem głową o pulpit.

http://img216.imageshack.us/my.php?imag ... ar4zu6.png

Barti:
Może chcesz powtórzyć kurs Nauki Jazdy w OSK na R-4 Stalowa?
Bo jak widzę nie umiesz jeżdzić!Temat: Bydgoszcz
Witam! Czytając Wasze posty nie mogę oprzec się dodania opinii na temat szkoły Kopaczewski!
Kończyłam kurs nauki jazdy w innej szkole, po 2 nieudanych ( z mojej winy ) próbach rozmawiając z koleżanką, która twierdziała, że wszyscy jej znajomi zdają za pierwszym podejściem, poleciła mi ww szkołę!
Skorzystałam i nie żałuję!!!!!!!!! Cudownie!!!!! 8 lipca zdałam i jestm przekonana, że jest to zasługa wyjątkowej osoy jaką jest Agnieszka z tej, że szkoły; osoba przemiła, przeurocza, spokojna i opanowana; z kimkolwiek nie rozmawiam podzielają moje zdanie!!!!!!
AGUŚ dziękiję raz jeszcze!!!!!!!!!!!!!Temat: Wyżalacz
A ja się wyżalę, że od początku roku akademickiego jestem zabiegany i nie mogę się przestawić z trybu wakacyjnego na tryb szkolny, wynikiem czego jestem przemęczony, lekko wkurzony i mam wrażenie, że na nic nie mam czasu...do tego jeszcze kończę kurs nauki jazdy i dodatkowy zapieprz mam ;/Temat: Hamowanie i inne zagadnienia ;-)
A nauczyć to pewnie by się karzdy nauczył prędzej czy puźniej jednak napewno nie poprzez gre komputerową (symulator)

prowadzenie bolidu F1 jest łatwe dla osób które praktycznie od dziecka ścigają się w róznych seriach wyścigowych czesto bardzo zblizonych do f1 (F3000, F3, cart itp)
Dla kogoś kto miał do czynienia tylko z Symulatorami było by to coś nie do przejścia nawet jak by załorzyć że ktoś by takiej osobie taki bolid powierzył...
Z tego co wiem w Anglii czy w francji jest płatny kurs nauki jazdy bolidem, kosztuje sporo pieniązków, trwa chyba 2 tygodnie i kończy sie kilkoma kółkami za kierownicą bolidu F1, wcześniej jeździ się jakimiś bolidami "słabszych" serii wyścigowych więc nie jest to pewnie takie proste jak Ci się wydaje Mclaren i jak wnioskujesz z swoich symulatorów, to kolejny dowód na to jak bardzo się mylisz.Temat: Wypadek M. Zientarskiego i J. Zabiegi
Wspinacza to chodzaca smierc. Moj ojciec wspinal sie w latach 40 i 50. Sposrod jego kolegow, ktorzy nie przestali sie wspinac, olbrzymi procent sie zabil.
Co wiecej, ludzie wspinajacy sie przechodza powoli przez prawdziwe szkolenie - ktore albo sam sobie aplikuje na sciankach, albo na obozach, na wyrypach latwych, potem coraz trudniejszych, jeszcze trudniejszych. A kierowca przechodzi przez kurs nauki jazdy. I taki ktos, jesli tylko dysponuje odpowiednia iloscia $$ moze sobie kupic dowolny samochod. I gnac moze Audi S8 250, choc jego jedynym szkoleniem jest codzienny dojazd do pracy. Jezdzil punto, potem eskortem, potem mondeo. I nagle dostal super oferte pracy na stanowisku CEO i dostal sluzbowe auto S8. Ta droga chyba wystarczy jako szkolenie, prawda?
Samo posiadanie takiego auta oznacza, ze ktos umie jezdzic. Tak?
Teraz nie pisze o M.Z.
Czy kazdy z posiadaczy Ferrari czy Lambo w Polsce byl tymi autami pocwiczyc na torach w Niemczech czy w Austrii?
odpowiedz znamy. Czy wlasciciele nowych Porsche jezdza cwiczyc?
Czy wszyscy kupujacy STI czy EVO, AMG czy R8 sa mistrzami kierwnicy, czy moze raczej sa mistrzami prostej.
W zwiazku z powyzszym, prosze o wyjasnienie, jakze to szkoleni sa ci kierwcy o ktorych piszesz?Temat: Liro - Specjalna oferta dla Norwidowców

to po co jest dział ogłoszenia

Co innego jest sprzedawać przedmioty, które są Twoją własnością, a co innego ogłaszać swoją działalność komercyjną. Co prawda nie ma wzmianek w regulaminie o zakazie takich ogłoszeń ale na terenie szkoły jest zakaz handlu poza przypadkami, na które dyrekcja zezwoliła (sklepik, automaty, ksero).
Temat ten traktuję swobodnie gdyż w żaden sposób nie jest sprzeczna z "misją" szkoły, a dodatkowo daje uczniom Norwida pewien przywilej otrzymania upustu na kurs nauki jazdy.Temat: Najlepsiejszy Ośrodek i najlepsiejszy Instruktor
A ja polecam szkołę w której sie uczę jeździć i od razu króka informacja o kursach: Autoszkoła "SUKCES" nowy kurs nauki jazdy rozpocznie się 24.11 o godzinie 18.00 ul. św. Sebastiana 27, Kraków. Dodatkowe informacje pod nr. tel .604556479
Kosztuje 1250 już z lekarzem i wykładami a sam instruktor to świetny i wesoły człowiekTemat: Klasa 2 C
A więc to tak, po cichaczu się na gg ustawiacie? Nieładnie, bo już zdążyłem koleżankę nową odprawić z info o spotkaniu forumowym I jakie znowu zaproszenia? Wystarczy 'sucha' informacja że coś takiego będzie, zaproszenia zbędne (według mnie )

Co do filmu, to jak wróciłem ze wsi jeszcze butów nie zdążyłem zdjąć, a mi już brat kazał iść jutro do kina. Dobrze że wróciłem, bo wizyta w kinie zapowiada się lepiej niż kurs nauki jazdy ursusem po polu xD

A tak poza tym, to jakoś się Robercie ostatnio nie odzywałeś na forum z tego co widzę. Co sie stało?Temat: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
To nie tak kolego chętnie wytłumaczę ,ale tak poprostu się nie da widziałeś kiedyś kurs nauki jazdy w internecie tak nie idzie to trzeba poczuć .Każde słowo może być tu źle interpretowane dlatego że dla Ciebie np słodka cherbata to 1 łyżeczka cukru a dla innego 19 . Każdy ma inną postawę ciała myślę że jedyne porównanie to autko niby np dwa te same ale każdym inaczej się jeździ. Pocieszę CIE podjedz a pokażę ci to bez kasy za friko teraz lepiej ...
Ale nawet wtedy radzę być pod okiem kogoś kto to rozumie przez ok 2 -3 miesięcy ...
moje gg 6422647 zapraszam tamTemat: pracowite wakacje z psem
Właśnie dostałam wykaz co należy zabrać ze sobą. Mam takie pytanko, opróć 10m liy mam zabrać dwie smycz. Jedną to ja mam taką na dwa karabinki, ale jaką drugą zabrać? jakąś krótką metrową?
Mam też pytanie o szelki są jakieś wymagania do tego jakie mają być czy mogą być zwykłe parciane?
a także czy jest możliwość już teraz dowiedzieć się ile będzie kosztować kurs nauki jazdy konnej? jak przeczytałam, że będzie taka możliwość to omal z krzesła nie spadłam z wrażenia!Temat: Prawko!
Dzieki za wypowiedz.

Cóż, moim zdaniem jest to narażanie ludzi na niebezpieczeństwo
Takie male, niekoniecznie zwiazane z tematem, spostrzezenie z mojej strony - narazaja sie sami. Jezeli ktos idzie na kurs nauki jazdy na motocyklu i chce jezdzic, to jest to jego swiadomy, osobisty wybor. Powinien sobie zdawac sprawe z ewewntualnych konsekwencji, niebezpieczenstw.Temat: Wstrzymane zapisy i egzaminy-Warszawa

No dobrze ale stanowiska nie ma jednego.Więc skoro weszły te przepisy w życie to sie zamyka część stanowisk a na reszczie sie przeprowadza egzaminy.
Mogliśmy przemalować place przed wprowadzeniem nowych przepisów - mówi Andrzej Szulc, dyrektor WORD w Warszawie. - Wtedy jednak uniemożliwilibyśmy podejście do egzaminu osobom zdającym na starych zasadach.
To mogłoby wywołać powszechne niezadowolenie wśród potencjalnych kierowców, którzy przeszli kurs nauki jazdy wedle starych regulacji.

- Latem pomalowanie jednego stanowiska zajęłoby nam ok. 16 godzin. Zimą - przy śniegu, mrozie - czas ten znacznie się wydłuży -mówi Andrzej Szulc.

Szacunkowo dostosowanie jednego z 18 stanowisk manewrowych, którymi na Bemowie i w Białołęce dysponuje stołeczny WORD, zająć może od 5 do 10 dni. Egzaminatorzy będą przekładali praktyczne testy. Opóźnienia mogą sięgnąć kilku tygodni.(kk)

Ludzie!!! oni chcą chyba małym pędzelkiem malować te pasy Latem 18 godzin?
U mnie w jeden weekend położyli nowy asfalt i pięknie go wymalowali. I nie było to kilkanaście metrów
Strona 1 z 2 • Wyszukano 163 rezultatów • 1, 2
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates